Вікіманія

From Wikimania 2014 • London, United Kingdom
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikimania and the translation is 85% complete.
Outdated translations are marked like this.

Уявіть собі світ, у якому кожна людина має вільний доступ до усіх накопичених людством знань #wikimania2014

Оновлення: Озноймтеся з програмою!


Дивіться, хто ще буде: Hello world!

Що таке Вікіманія?

Вікіманія — це конференція, фестиваль, зустріч, семінар, хакатон і вечірка, що триватиме більше п'яти днів у серпні 2014-го з супутніми подіями до і після. Це офіційна щорічна подія руху Вікімедіа, де ви розкриєте для себе усі види проектів, які люди роблять з допомогою вікі та вільного вмісту, а також зустрінетеся зі спільнотою, що створила найвідомішу вікі з усіх — Вікіпедію!

Основна подія проводиться у The Barbican Centre в Лондоні (Велика Британія). Запрошуємо усіх, не залежно від того, чи ви експерт, ентузіаст, початківець чи вам просто цікаво!



Стан Вікі
Щорічний огляд проектів Вікімедіа

Wikipedia is a household name — in fact, it’s now one of the five most popular websites in the world, clocking over 21 billion hits every month. With over 110m pages across 287 languages, and a dozen sister projects including dictionaries, newspapers, multimedia repositories and travelguides, it's come a long way since its founding in 2001; the community has grown, the technology has developed, and the organisation has matured. However, there are still sweeping changes to come. more…


Соціальні машини:
Як онлайн-спільноти можуть відкрити потенціал людства?

Проекти Вікімедіа зараз відвідують 21 мільярд разів на місяць задля їх вмісту, спільно створеного понад тридцятьма мільйонами дописувачів, що виводить їх у п'ятірку найкращих сайтів у світі з однією з найбільших онлайн-спільнот. Як працює спільнота такого розміру, і як вона справилася з таким зростанням? більше…


Майбутнє освіти:
Тепер, коли Вікіпедія робить за всіх домашнє завдання, чому залишається навчати?

Від початкової школи і до отримання наукового ступеня і потім Вікіпедія є центральною у зсуві парадигми щодо того, що означає знати і що означає вчити. Охоплення суми усіх людських знань буде довгим, але охоплення значної частини навчальних планів в англомовній версії уже відбулося. Не залежно від того, чи то 8-річні діти смикають факти, чи студенти університету налаштовуються на нові предмети та порівнюють посилання, Вікіпедія є відправною точкою для мільйонів учнів та студентів. Абсолютна зручність Вікіпедії робить виклик стандартним педагогічним підходам, за якими стверджується, що інформація дефіцитна і складна для відтворення. Як повинна відповідати формальна освіта тепер, коли здобування нових знань більше не є складною навичкою, коли можна здавати завдання без необхідності думати? У цьому становищі ми дослідимо вплив Вікіпедії на освіту та багато способів, якими Вікімедіа підтримує практику внеску у Вікіпедію в рамках роботи за навчальним розкладом. більше…


Відкриті дані:
Що можна збудувати, коли сума усіх людських знань може бути опрацьована механічно?

Вікідані — новий проект Фонду Вікімедіа: вільна сумісна багатомовна вторинна база даних, що збирає структуровані дані для забезпечення Вікіпедії, Вікісховища та інших проектів Вікімедіа, і не тільки їх. Вона може стати одним з найкращих репозиторіїв вільних даних на Землі — що ми можемо з нею робити? більше…


Відкрита стипендія:
Що стається, коли передові людські знання стають доступними усім?

Лише у 2013 році до понад 500 тисяч наукових досліджень було надано вільний доступ, у всіх дисциплінах — це безпрецедентне число. Їх усі можна цитувати у Вікіпедії, тобто вони можуть бути інтегровані в енциклопедію, контекстуалізовані і доступні для будь-кого у світі з інтернет-доступом. Цей рівень доступності передових досліджень не існував ніколи раніше в історії, і можливий результат надання таких можливостей науковцям та науковій спільноті, що модернізується, таким чином, складно обрахувати. більше…


Вільна культура:
Уся сума людських знань не повинна належати комусь одному. Як ми можемо це забезпечити?

Якщо ви створюєте щось оригінальне, вам автоматично надається юридичне право власності на це, що забороняє іншим повторно використовувати його без вашої згоди. Було декілька спроб створити міжнародні ліцензії, що дозволяли б вам публікувати оригінальні роботи так, щоб кожен міг ними скористатися, але зважаючи на велику кількість територій, форматів і типів ліцензій це насправді і нелегке завдання, і не широко зрозуміле. Чимало сучасних творців контенту діляться, перетворюють і використовують контент повторно без вказання правильних ліцензій, що робить їх відповідальними за крадіжку інтелектуальної власності. more…




Спонсори

Партнери

Медіа-партнери

If you are interested in sponsoring next year's Wikimania, please contact wikimania-sponsorship@wikimedia.org

Volunteers

Wikimania was made possible by the 1000s of hours of work by 100s of volunteers


References