Стипендії/ЧаП

From Wikimania 2014 • London, United Kingdom
This page is a translated version of the page Scholarships/FAQ and the translation is 99% complete.
Outdated translations are marked like this.

Нижче наведено список частих питань, що стосуються програми стипендій, з відповідями, зробленими саме для Вікіманії 2014.

Якщо на Ваше питання тут немає відповіді, будь ласка, зв'яжіться за адресою wikimania-scholarships@wikimedia.org або залиште повідомлення на Talk:Scholarships.

Загальні

П: Що таке стипендія Вікіманії 2014?
В: Стипендія — це нагорода, яка дається особі для участі у Вікіманії 2014 у Лондоні 6–10 серпня 2014 року. Це відбувається завдяки наданню Фондом Вікімедіа коштів, які покриють витрати на проїзд, проживання та реєстрацію.

П: Чи всі стипендії виплачуються Фондом Вікімедіа?
В: Ні, деякі афілійовані організації Вікімедіа, як-то регіональні відділення та тематичні організації розподіляють та виплачують власні стипендії — див. #Стипендії афілійованих організацій для інформації про них.

П: Хто може подавати заявку на стипендію Фонду Вікімедіа?
В: Будь-хто може подати заявку. Однак, стипендії будуть розподілені між особами з певними досягненнями — див. #Критерії отримання стипендії.

П: Де зацікавлені користувачі можуть подати заявку на стипендію Фонду Вікімедіа?
В: Див. Стипендії#Подати заявку.

П: Який кінцевий термін подачі заявок? Коли будуть відомі результати?
В: Див. сторінку Стипендії#Важливі дати, на якій є повний розклад планованих дат подачі заявок на стипендії Фонду Вікімедіа та процесу їх розгляду.

П: Як заявників на стипендію Фонду Вікімедіа буде сповіщено про результати?
В: Для сповіщення особи про те, була його/її заявка успішною чи ні, буде використану адресу електронної пошти, надану при подачі заявки. У певний момент з усіма заявниками зв'яжуться, не залежно від результату. Очікувані дати сповіщення див. на сторінці Стипендії#Важливі дати.

П: За яким принципом обираються отримувачі стипендій Фонду Вікімедіа?
В: Використовуючи наперед визначений процес відбору та критерії відбору, стипендійний комітет розглядає всі заявки на стипендію Фонду Вікімедіа і вирішує, які з них успішні.

П: Скільки стипендій Фонду Вікімедіа доступні?
В: Немає фіксованого числа стипендій; натомість є встановлена сума коштів, які можна розподілити, і це близько 130 тис. доларів США. Очікується, що це покриє приблизно 100 стипендій.

Типи стипендій

П: Які типи стипендій доступні?
В: Є тільки один доступний тип стипендії від Фонду Вікімедіа на Вікіманію 2014. Часткові стипендії Фондом Вікімедіа надаватися більше не будуть, однак деякі афілійовані організації можуть таке робити — див. #Стипендії афілійованих організацій

П: Чому часткові стипендії більше не виплачуються Фондом Вікімедіа?
В: Низький рівень згод на часткові стипендії та додаткові витрати на відшкодування часткових стипендії для Вікіманії 2013 зробили очевидним, що краще витрачати кошти на більше повних стипендій.

П: Чи надаються стипендії залежно від конкретної країни?
В: Стипендії Фонду Вікімедіа можуть бути надані резидентам фактично будь-якої країни. Стипендії афілійованих організацій часто залежать від країни — див. #Стипендії афілійованих організацій.

Критерії права отримання стипендії

П: Хто має право отримати стипендію Фонду Вікімедіа на участь у Вікіманії 2014?
В: У той час, як подати заявку на стипендію для участі у Вікіманії може кожен, найбільше право мають кандидати, що роблять активний внесок до одного чи декількох проектів Вікімедіа, афілійованих організацій чи ініціатив і мають чітку зацікавленість у Вікіманії та русі Вікімедіа. Заохочуємо також подавати заявку учасників інших ініціатив вільних знань, вільного програмного забезпечення, співпраці та освіти.

П: Чи є якісь обмеження за віком?
В: Ні, будь-хто може подавати заявку. Однак якщо стипендію отримає дитина, для її надання необхідною буде згода одного чи обох батьків або опікунів. У цьому випадку дитиною вважається особа, якій немає вісімнадцяти років на момент подачі заявки.

П: Чи повинні заявники погоджуватися із якимись правилами чи умовами перед тим, як подати заявку?
В: Так, вони подані унизу анкети — усі правила та умови мають бути позначені, щоб заявку можна було надіслати.

П: Чому заявники мають погоджуватися на якісь правила та умови перед подачею своєї заявки?
В: Щоб упевнитися, що вони розуміють, що від них очікується і за що вони матимуть платити, якщо отримають стипендію.

П: Чи повинні заявники підписуватися під угодою про конфіденційність перед тим, як подати заявку?
В: Так, ця угода знаходиться внизу анкети — усі заявники повинні зазначити свою згоду з угодою, ввівши своє повне ім'я у відповідному полі. Для заявників до вісімнадцяти років (див. вище) своє повне ім'я в окремому полі мають також ввести один з їх законних батьків чи опікунів.

П: Чому заявники мають погоджуватися з угодою про конфіденційсть перед подачею своєї заявки?
В: З правових причин та для того, щоб переконатися, що заявники розуміють, що станеться з надісланими ними даними.

П: Якщо заявник отримав стипендію чи грант на поїздку для участі у попередній Вікіманії, чи має він/вона право отримати стипендію також і на Вікіманію 2014?
В: Так. Однак заявники, що не отримувати стипендій раніше, матимуть перевагу у випадку однакових чи близьких оцінок — див. Стипендії#Процес відбору для детальнішої інформації.

П: Якщо я можу дозволити собі проїзд та участь у Вікіманії, чи треба мені подавати заявку?
В: Отримувачі стипендії не обираються за їх фінансовими потребами, оскільки стипендійний комітет не може цього оцінити при розгляді заявок. Однак ми просимо заявників уважно оцінити свої фінансові потреби порівняно з потребами інших заявників з усього світу. Чимало заявників не матимуть коштів на участь у Вікіманії без цієї можливості.

Написання заявки на стипендію

П: Чи мають заявки бути подані англійською мовою?
В: Ні, але дуже рекомендуємо англійською, оскільки це єдина мова, яку розуміють усі члени стипендійного комітету. У випадку подання заявки не англійською робитиметься переклад, але це може бути з використанням машинних перекладачів, які перекладають не завжди правильно. Зверніть увагу, що серед критеріїв відбору першої фази є демонстрація заявником володіння англійською мовою на рівні, що дозволить взяти участь у Вікіманії, яка переважно проводиться англійською.

П: Чи очікуються від заявників відповіді на всі запитання анкети?
В: Так, окрім тих, що не застосовні чи невідповідні заявнику. Якщо заявнику не вдасться зробити прийнятну спробу відповісти на запитання, його/її заявка, імовірно, не пройде критерії відбору першої фази.

П: Чому в анкеті треба надавати деяку особисту інформацію?
В: Щоб допомогти з розподілом стипендій та з метою моніторингу різноманітності. Зверніть увагу, що отримувачів буде обрано лише на основі тих факторів, що вказані у процесі відбору.

П: Імена користувачів яких проектів Вікімедіа слід вказувати заявникам у своїй анкеті?
В: Усі імена користувачів, якими користується заявник для внеску до проектів Вікімедіа. Не варто вказувати не використовувані облікові записи. У будь-якому випадку, заявники не зобов'язані вказувати усі облікові записи, які їм належать чи використовуються ними для редагування.

П: Чи можуть заявники вказувати посилання на сторінки інших веб-сайтів як підтвердження своїх відповідей?
В: Так, якщо це підходить. Під час розгляду заявок критики братимуть до уваги усю доступну їм відповідну інформацію.

П: Як багато заявники мають написати, коли дають відповідь на запитання?
В: Достатньо, щоб критики мали ясну картинку про заявника — настанови щодо того, що писати, є на сторінці критеріїв другої фази. Прийнятна довжина відповіді різниться для різних заявників і залежить від того, що вони мають показати. Більшості заявників достатньо буде трьох-п'яти середніх абзаци відповіді на кожне запитання. Критики не очікують отримати есе, але занадто короткі відповіді навряд чи будуть достатніми для розкриття заявки.

П: Чи можна відомим/авторитетним користувачам оминути запитання щодо їх участі у проектах Вікімедіа, зацікавленості Вікіманією тощо?
В: Ні. Чим більший внесок, тим, зазвичай, довші мають бути відповіді, а не коротші чи й узагалі без них. Щоб було чесно, від усіх заявників очікується докладання зусиль при відповідях на запитання згідно з критеріями першої фази відбору.

Розмір стипендії та процес повернення

П: Які витрати покриває стипендія Фонду Вікімедіа?
В: Стипендія Фонду Вікімедіа покриватиме витрати на проїзд особи туди-назад, організований туристичним агентством Фонду Вікімедіа, спільне проживання, організоване Фондом Вікімедіа, реєстрацію на Вікіманію та деяке харчування під час конференції (у місці проведення). Якщо ви зацікавлені у відвідуванні передконференційних заходів 6-7 серпня, проживання буде оплачено і на цей час теж.

П: Які витрати не покриває стипендія Фонду Вікімедіа?
В: Витрати, які не покриваються, включають будь-які випадкові витрати (новий паспорт, путівники, адаптери, одяг тощо), локальне перевезення під час конференції (у тому числі трансфери з/до аеропорту), харчування поза місцем проведення та усі витрати, пов'язані з будь-яким відпочинком не в дати проведення конференції 6-10 серпня. Будь ласка, зауважте, що деяке харчування забезпечується впродовж конференції. Фонд Вікімедіа у загальному випадку не відшкодовує вартості отримання візи (див. сторінку Як дістатися — винятки можуть бути зроблені за запитом).

П: Як Фонд Вікімедіа буде оплачувати витрати отримувачів стипендії? Надсилатиме їм гроші? Відшкодовуватиме?
В: Фонд Вікімедіа буде платити прямо за конференційний збір, проїзд і спільне проживання. Для замовлення транспорту заявники мають скористатися службою бронювання, яка співпрацює з Фондом Вікімедіа.

П: Чи можуть отримувачі стипендії Фонду Вікімедіа робити власні бронювання проїзду і подавати запит на відшкодування?
В: Ні, за умовами подання заявки (див. Стипендії#Критерії відбору) всі заявники повинні погодитися на користування службою бронювання, яку надасть Фонд Вікімедіа.

П: Коли мені слід реєструватися на Вікіманію?

В: Люди, яким буде надано стипендію, отримають спеціальний код для реєстрації на конференцію. Усі остаточні рішення щодо стипендій Фонду Вікімедіа мають бути оголошені на початку квітня (див. Стипендії#Важливі дати; у разі затримки сторінку буде оновлено).

П: Чи буде Фонд Вікімедіа допомагати з отриманням візи?
В: Команда організаторів Вікіманії надасть лист-запрошення усім отримувачам стипендії, яким він необхідний, щоб отримати візи на відвідання конференції (див. Як дістатися). Однак ми очікуємо, що люди будуть самі оплачувати витрати на отримання візи та самостійно зв'язуватись із Британським Консульством через візову службу у своїй країні. Велика Британія приймає запити на візи за 90 днів до очікуваної дати в'їзду у Велику Британію. Якщо у вас є якісь запитання щодо цього, будь ласка, звертайтесь за адресою wikimania-registration@wikimedia.org.

Стипендії афілійованих організацій

П: Які афілійовані організації надають стипендії на участь у Вікіманії 2014?
В: Це неперервний процес. Повний список див. на Стипендії#Стипендії афілійованих організацій.

П: Чи треба заявникам, що зацікавлені і в стипендії Фонду Вікімедіа, і в стипендії афіліату, подаватися двічі?
В: Залежить. Більшість афіліатів використовуватимуть заявки на стипендію Фонду Вікімедіа для відбору своїх отримувачів, що означає, що надсилати додаткову заявку прямо афіліату не буде потреби. Однак деякі афіліати вимагають окремої заявки. Див. Стипендії#Стипендії афілійованих організацій для детальнішої інформації.

П: Якщо афіліат вимагає окрему заявку, який кінцевий термін її подачі?
В: Це залежить від афіліата, про який ідеться — див. Стипендії#Стипендії афілійованих організацій.

П: Хто може подаватися на стипендії від афіліатів?
В: Більшість афіліатів буде надавати стипендії особами, які мають до них відношення, наприклад, тим, хто має внесок до проектів Вікімедіа мовами, які цікавлять афілійовану організацію, або проживає у країні базування афіліата. Див. Стипендії#Стипендії афілійованих організацій для деталей по окремих афіліатах.

П: Як афіліати вирішують, хто отримає їхні стипендії?
В: Остаточні рішення по успішних заявках зазвичай виносяться самими афіліатами. Якщо афілійована організація використовує заявки на стипендію Фонду Вікімедіа (див. вище), вона може використати як відправну точку огляди, зроблені стипендійним комітетом. Афіліати, які не використовують ці заявки, будуть провадити власні огляди і процес відбору не залежно від стипендійного комітету і Фонду Вікімедіа.

П: Як стипендії афіліатів відрізняються від стипендії Фонду Вікімедіа?
В: Вони зазвичай покривають ті ж самі чи подібні витрати, але це залежить від конкретного афіліата — див. Стипендії#Стипендії афілійованих організацій.

Якщо на Ваше питання тут немає відповіді, будь ласка, зв'яжіться за адресою wikimania-scholarships@wikimedia.org або залиште повідомлення на Talk:Scholarships.